TS EN ISO 9001:2013 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlığı

ISO 9001 (ISO) Uluslararası Akreditasyon Organizasyonu tarafından hazırlanan “Kalite Yönetim Sistemi”dir. ISO 9001 Kurumsal şirket olmanın yol haritasıdır.

ISO 9001 kalite standardı daima yenilenmektedir. ISO 9001, işletmeleri her yönüyle ele alır. Kurumsallaşmak üzere yapılması gerekenleri tanımlar. Dünyanın en çok bilinen ve uygulanan ISO standartıdır. Standart gereklerini sağlayarak gerçekleştirilen iso kalite belgelendirme süreçlerinin (eğitim, danışmanlık, denetimler) tamamına ISO 9001 Belgelendirme denilmektedir. ISO 9001 belgesi almadan önce kalite yönetim sistemi firmada oluşturulmalıdır. Kalite Sistemi kurulup uygulamaya konduktan sonra belgelendirme firmaları tarafından denetim gerçekleştirilir, denetim sonuçlarına istinaden sertifikasyon gerçekleştirilir.

ISO Kalite belgesi almanın en önemli yararı müşteri memnuniyetinin artmasıdır. Kurumsallaşmaya atılan adım diğer faydasıdır. Piyasa şartlarında, ISO 9001 kalite belgesi bulunan firma, müşterilerce çok talep görmektedir. Kaliteli, kurumsal, sistematik, düzenli ve karakterli yapısıyla ilk tercih nedenidir.

Doğal olarak rekabette avantaj getirir. İthalat ihracat yapan firmalar için neredeyse zorunludur. Yurt içi ve yurt dışında alıcılar firmanızın ISO kalite belgelerinin olmasını talep etmektedirler. Ticari işbirliği yapacakları firmanın güvenilirliği böyle teyit edilmektedir.

FAMA’S Kimya & Kozmetik Danışmanlık olarak Kalite Sistem kurulumu ve denetimlerinde sizlere çözüm ortaklığı sunuyoruz.