Kozmetik Danışmanlık

Sağlık Bakanlığı kozmetik mevzuatlarına göre kozmetik,  insan vücudunun epiderma, tırnaklar, saçlar, dudaklar ve cildin her yönüne, yani vücudun değişik dış yapısına, dişlere, mukozaya uygulanmak için hazırlanan, temizlemek, koku vermek, korumak, görünümünü değiştirmek için kullanılan ürünlerin hepsidir.

Daha basit olarak insanın görünümünü değiştirmek, güzelleşmek, güzel kokmak, temizlenmek amacı ile kullandığı ürünlere kozmetik ürünler denir.

Türkiye’de kozmetik ürünlerin yasal süreçleri ile Sağlık Bakanlığı Kozmetik Daire Başkanlığı ilgilenir. Yeni kozmetik markası veya hali hazırda bulunan kozmetik markanıza yeni ürün çıkarmak istediğiniz zaman Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir. “Sağlık Bakanlığı onayı” yada “ Sağlık Bakanlığı Onaylı Ürün” diye bir şey olmamakla birlikte, kozmetik ürünler için Sağlık Bakanlığı’na bildirimde bulunulur ve Sağlık Bakanlığı belirli dönemlerde kozmetik firmalarına denetimde bulunur.

Bu kapsamda kozmetik firmalarının üzerine düşen Sağlık Bakanlığı mevzuatlarını takip etmek, bu mevzuatlara uygun üretim yapmak, bünyesinde sorumlu teknik eleman (mesul müdür) bulundurmak ve Sağlık Bakanlığı’nın istediği dosyaları hazırlamak ve analizleri yaptırmaktır.

Kozmetik Danışmanlığı da tam olarak burada devreye girmektedir.

Kozmetik Danışmanlığı Nedir?

Kozmetik Danışmanlığının iş tanımı çok geniş olmakla birlikte, piyasa araştırmasından başlayan, ar-ge, ür-ge, üretim, sertifikasyon, Sağlık Bakanlığı işlemlerine kadar bir çok alanda kozmetik firmalarına yardımcı olmak olarak tanımlanabilir.

Firmanızda yukarıda saydığımız her işlem ile ilgili bir personel istihdam etmek yerine kozmetik alanında uzman kişilerin profesyonelliğini kullanabildiğiniz bir danışman firmadan hizmet almak fikri kulağa oldukça iyi geliyor değil mi?

Kendi markanızla kozmetik ürün üretimi yapmak istiyor, kendi networkünüzü kullanmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu danışmanlığa ihtiyacınız var demektir. Firmanıza personel almak yerine, bir çok personelin profesyonelliğini aynı anda kullanabileceğiniz bir danışmanlığa ihtiyacınız var.

Kozmetik sektöründe bir çok ihtimal söz konusudur. Örneğin, kendi kozmetik markanızın sahibi olabilirsiniz. Kendi kozmetik markanızı fason olarak ürettiriyor olabilirsiniz veya kendiniz üretici olabilirsiniz. Başka bir markanın distribütörü olabilirsiniz.

 

Kozmetik Danışmanlığı Nelere Çözüm Sunar?

Famas Kimya olarak biz her koşulda kozmetik sektörü ile ortak paydada buluşuyoruz.

  • Hem cilt bakım, saç bakım, hem de renkli kozmetik ürünleri fason olarak üretebiliyor, sizlere kendi markanızla satış yapma imkanı sunuyoruz.
  • Ürün üretimlerinde ar-ge konusunda tecrübeli ekibimiz ile piyasaya yeni çıkacak olan ürünler ile ilgili formülasyon çalışmaları yürüterek daha niş ürünler ile sektöre adım atmanıza destek oluyor,sizin adınıza fark yaratıyoruz.
  • Pazar analizi ile, popüler ürünler, ürün konsepti belirleme konusunda sizlere yardımcı oluyor, ürünlerinizin rafta dikkat çekmesini sağlayarak arka planda satışlarınızı destekliyoruz.
  • Tüm Sağlık Bakanlığı mevzuatlarını sizin adınıza takip ederek, işlemlerinizi sizin adınıza yaparak, başarılı denetimler geçirmenizi sağlıyoruz.
  • Fason kozmetik üretimlerinde baştan sona anahtar teslim projeler sunuyoruz. Ürün seçiminden, fason kozmetik üretimine, ambalaj seçiminden, tasarım çalışmalarına kadar tüm süreçleri sizin adınıza yapıyor, ürünlerinizi size sunuyoruz.
  • Firmanız için sorumlu teknik eleman temininden, analiz süreçlerine, ihracat belgelerine kadar, tüm dökümantasyon işlemlerinizi yerine getiriyoruz.

Sizler satış ağınız ile ilgileniyorken biz kendi uzmanlık alanımız ile ilgileniyoruz. Böylece maksimum performans ile sektöre adım atmış oluyorsunuz.

Famas Kimya olarak uzman kadromuz ile bir üreticiden çok daha fazlasını size sunuyoruz.

Hemen İletişim Kur


Tecrübe kabiliyetlerimizle hizmetinizdeyiz. Bizimle iletişim kurup hemen çalışmaya başlayabiliriz